fbpx
Hogyan készülsz fel a munkavállalásra azok után, hogy befejezted a tanulmányaidat?
… ha nem jön össze az egyetem elsőre?
… ha nehézkes az elhelyezkedés?
…ha nem tudod hogyan igazodj el a munka világában?

Fejleszd tovább a tudásodat és készségeidet a releváns területeken!

A cégek egyre többet invesztálnak a weboldalak és a webáruházak fejlesztésébe. A cégen belül a frontend fejlesztő felel a weboldalak és alkalmazások grafikai felületének hátteréért, olyan programokat alkot, melyekkel láthatóvá válik mindaz, amit a grafikus megálmodott.

Milyen feladatai vannak a frontend programozónak?

Az okoseszközök, számítógépek felületén megjelenő képek, alkalmazások, menük, navigációs elemek szövegek elhelyezése. Főként a vállalatok weboldalát fejleszti igény szerint, több szakemberrel együttesen. Nem árt, ha más területekhez is ért, komplex tudást igényel, mindazonáltal ezért izgalmas a webfejlesztő munkája. Az ismereteit folyamatosan bővíti és új részterületeket sajátít el a munkája során.

A Junior front-end fejlesztő, -a SEO szempontokat betartva- szabványos HTML kódokat ír, szemantikus elemeket használ. A gyakorlatban alkalmazza haladó CSS ismereteit. Responsive weboldalakat készít és a gyakorlatban alkalmazza a mobile-first szemléletmódokat. A stílusok hatékonyabb, gyorsabb megírásához CSS preprocesszort és CSS keretrendszert használ. JavaScript ismeretei felhasználásával kódolási konvenciókat és a tiszta kód elveket követve, egyszerűbb algoritmizálási feladatokat old meg.

Milyen szakmai fejlődési és karriercélokat tűztél ki magad elé? Mik a legnagyobb aggodalmaid és reményeid a jövőbeli munkáddal kapcsolatban?

A munkahelyen való helytállás és az elvárásoknak való megfelelés félelme is gyakori. A túlzott nyomás vagy a kudarcoktól való félelem kihatással lehet a karrierkezdők mentális egészségére is. A jó hír, hogy számos módon enyhítheted és kezelheted karrierfélelmedet. Íme néhány tanács, hogyan orvosolhatóak ezek a félelmeket:

    • Válassz olyan tanfolyamokat vagy képzéseket, amelyek segítik az általad választott karrier előrehaladását, és növelik az önbizalmad!
    • Keress mentorokat vagy tanácsadókat!
    • Gyűjts gyakorlati tapasztalatot a szakmában, például szakmai gyakorlatok, szabadúszó projektek vagy önkéntes munka révén.
    • Fejleszd a munkahelyen szükséges készségeken, mint például a kommunikáció, az időgazdálkodás és a problémamegoldás
    • Építs szakmai és munkahelyi kapcsolatokat szakmai eseményeken, konferenciákon vagy online közösségekben.
    •  Legyen önbizalmad és önbecsülésed! Ismerd meg saját erősségeidet!

 

Tanulmányozd a munkaerőpiacot és ismerd fel a keresett készségeket és tulajdonságokat a te szakmai területeden!

Ha lehetséges, ne hagyd abba a megkezdett tanulmányaidat, szakíts időt a hobby-ra és a sportolásra. Minden olyan tevékenység, amiben örömöd leled egyensúlyt teremt a mindennapi kihívások és az életben megélt nehézségek között. 

A fenti lépések segíthetnek abban, hogy magabiztosabban és felkészültebben kezeld a karrierrel járó kihívásokat. Fontos, hogy lassan haladj, és szánj időt a szükséges fejlődésre és tanulásra.

Apropó tanulás!

Érdemes olyan területen továbbfejleszteni a tudásodat, ahol szakemberhiány van!

Szóval… ha érdekel az informatika területe és a weboldalak, webáruházak világa….

Téged várunk a Junior Frontend webfejlesztő képzésünkre!

BŐVEBBEN KATTINTS IDE

Korábbi írásunk is érdekelhet, ahol a junior rendszergazda feladatairól, és a junior rendszergazda képzésünkről olvashatsz bővebben:

ITT: Fektess a jövődbe! Legyél te is Junior rendszergazda!