fbpx
Kinek szükséges a Nyomástartóedény-gépész továbbképzés?
  • azok számára, akik rendelkeznek a Nyomástartóedény-gépész végzettséggel törvény írja elő az ötévenkénti szakmai továbbképzés kötelezettségét
Mi egy Nyomástartóedény-gépész feladata?
nyomástartóedény-gépész-01

Elvégzi az 213/2019. (VIII. 27.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó nyomástartó berendezések, rendszerek, létesítmények folyamatos üzemeltetését, elvégzi a működtetéshez szükséges ellenőrzéseket, biztosítja a működés és az üzemi folyamatok feltételeit.

A következő szakirányú szakmai képzettség, illetve szakképesítés egyikével, vagy az ezzel egyenértékű jogelőd szakképesítéssel kezdhető meg a képzés:Élelmiszeripari gépkezelő, Villanyszerelő, Elektronikai műszerész, Szerkezetépítő és – szerelő, Hűtő- és szellőzésrendszer- szerelő, Központifűtés- és gázhálózat-rendszer-szerelő, Víz- és csatornarendszer-szerelő – Épület- és szerkezetlakatos,

Finommechanikai műszerész, Gépi és CNC forgácsoló,Ipari gépész, Szerszám- és készülékgyártó, Mezőgazdasági gépész, Mezőgazdasági gépésztechnikus, Gyártósori gépbeállító,Karosszéria-lakatos,  Abroncsgyártó,Műanyag-feldolgozó, Műanyag-feldolgozó technikus, Papírgyártó és – feldolgozó,   Papírgyártó és -feldolgozó, csomagolószer- gyártó, Papírgyártó és -feldolgozó, csomagolószer- gyártó technikus, Vegyipari rendszerkezelő, gépészet ágazathoz tartozó bármely szakképesítés,elektronika és elektrotechnika ágazathoz tartozó bármely szakképesítés,nyomástartó berendezés kezelője.

nyomástartóedény-gépész-02

Mennyibe kerül a Nyomástartóedény-gépész továbbképzés?

A továbbképzés tandíja 55.000 Ft.

Még nincs meg az alapvégzettséged, de szeretnéd elvégezni?

ITT TALÁLOD!

Mit kell még tudnom a képzésről?
nyomástartóedény-gépész-03

A továbbképzés időtartama 1 nap, az órabeosztást még a képzés indulása előtt kézhez kapod

A képzés teljes óraszáma 8 óra

A Nyomástartóedény-gépésztovábbképzés bemeneti feltétele a továbbképzés szakterülete szerinti szakképesítés megléte.

A munkaterület leírása: A szakképesítésekkel rendelkezők feladata az NR. hatálya alá tartozó, a szakképesítésének megfelelő veszélyességi kategóriába tartozó gázt, illetve folyadékot használó technológia kezelése, melyek túlnyomása a 0,5 bárt meghaladja, mint pl. az olajipari-, vegyipari-, gyógyszeripari gépek, berendezések, sűrített levegőt használó technológia, levegőbontó és gázokat cseppfolyósító berendezések.

Feladata továbbá az ezen berendezésekhez kapcsolódó csőhálózatok szerelése, karbantartási feladatok, nyomáspróbák, szerelési műveletek elvégzése és dokumentálása számítógéppel. Az NR. hatálya alá tartozó nyomástartó berendezések, rendszerek, létesítmények folyamatos üzemeltetését, működtetéshez szükséges ellenőrzéseket, karbantartásokat végzi. Elvégzi az NR. hatálya alá tartozó nyomástartó berendezések folyamatos üzemeltetését, biztosítja a működés és az üzemi folyamatok feltételeit. A nyomástartó berendezés kezelője szakmai képesítésekkel rendelkezők feladata az NR. hatálya alá tartozó, legfeljebb II. kategóriába sorolt nyomástartó edények és az egyszerű nyomástartó edények kezelése (töltettől, nyomástól függetlenül). A nyomástartóedény gépész szakmai képesítésekkel rendelkezők feladata az NR. hatálya alá tartozó, III. és IV. kategóriába sorolt nyomástartó edények, edénycsoportok üzemben tartása, kezelése (mérettől, töltettől, nyomástól függetlenül).

nyomástartóedény-gépész-04